انواع بتن سبک را بیشتر بشناسید


 

 

در این قسمت با انواع بتن سبک آشنا می شویم:

 

  • بتن سبک ریز دانه : این محصول که از سال 1954 و انگلستان در بازار بتن عرضه شد، به عنوان یکی از مقاوم ترین انواع بتن شناخته می شود و دارای کیفیت بسیار زیادی است. به طور کلی می توان گفت که استفاده از دانه های سبک وزن شیل ها، رس ها، سنگ پا (پامیس)، دیاتومیت و غیره در تولید این نوع از بتن استفاده می شود و به طور کلی این محصول دارای محبوبیت بسیار زیادی در بازار می باشد.

  • بتن هوادار : یکی دیگر از انواع بتن سبک که قدرت استحکام به نسبت پایینی دارد را می توان بتن هوادار دانست. اما از این نوع بتن در کدام موارد استفاده می شود؟ در مواردی مانند ساخت سقف، مراکزی که نیاز به جریان هوا دارند و یا ساختمان هایی که عدم انتقال حرارت و عدم اشتعال برای آن ها مهم است، در ساخت این دسته از ساختمان ها از بتن هوادار نیز استفاده می شود. در این محصول از هیچ ماده دانه درشتی استفاده نمی شود و در هنگام تولید، هوا به دوغاب تزریق می شود تا بتواند وزن ماده را در نهایت سبک تر کند.

  • بتن بدون ریز دانه :  این دسته از بتن سبک به دلیل کیفیت و کارایی بسیار بالایی که دارد می تواند در ساختمان سازی و به خصوص در کف یا دیوار های غیر باربر مورد استفاده قرار گیرد. از مهم ترین ویژگی های این محصول استفاده از دانه های درشت بدون وزن بالا است که به طور کلی می تواند وزن بتن را کاهش دهد.

ثبت نظر

آخرین نظرات کاربران